PhantomJS Capture (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Original image
fr: Image originale

en: here
fr: ici

en: Other
fr: Autre

en: File type
fr: Type de fichier

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: Capture
fr: Capturer

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fr: Sous-répertoire optionnel dans le répertoire de transfert où les fichiers seront stockés. Ne pas inclure de slash avant ou après.

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Nothing
fr: Rien

en: View mode: %mode
fr: Mode d'affichage : %mode

en: Default destination
fr: Destination par défaut
