PhantomJS Capture (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Image
pt: Imagem

en: Original image
pt: Imagem original

en: here
pt: aqui

en: Other
pt: Outros

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: Capture
pt: Capturar

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pt: Subpasta opcional dentro do destino de upload onde os arquivos serão armazenados. Não incluir barras anterior ou posterior.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Nothing
pt: Nada

en: View mode: %mode
pt: Modo de exibição: %mode
