Phone (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Country
fr: Pays

en: Default
fr: Par défaut

en: Separator
fr: Séparateur

en: Fields
fr: Champs

en: Phone
fr: Téléphone

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Text field
fr: Champ texte

en: Raw phone numbers
fr: Numéros de téléphone bruts

en: The @label field of the node.
fr: Le champ @label du nœud.

en: Which country-specific rules should this field be validated against and formatted according to.
fr: Selon quelles règles spécifiques par pays ce champ doit-il être validé et formaté.

en: The phone module allows administrators to define a field type for phone numbers.
fr: Le module Phone permet aux administrateurs de définir un type de champ pour les numéros de téléphone.
