Album Photos (7.x-3.0-beta3) - en to da translation catalogue (87 entries)

en: photos
da: billeder

en: Home
da: Hjem

en: Images
da: Billeder

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Quantity
da: Mængde

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Display Settings
da: Indstillinger for visning

en: Statistics
da: Statistik

en: Photos
da: Billeder

en: print
da: udskriv

en: next
da: næste

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Basic settings
da: Basale indstillinger

en: Do not display
da: Vis ikke

en: Queue is empty
da: Køen er tom

en: create
da: opret

en: Insert image
da: Insæt billede

en: Limit
da: Grænse

en: Image sizes
da: Billedstørrelser

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: previous
da: forrige

en: images
da: billeder

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Privacy
da: Privatliv

en: Date - newest first
da: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
da: Dato - ældste først

en: Thumbnails
da: Miniaturer

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
da: <a href="@login">log ind</a> for at skrive kommentarer

en: By: !name
da: Af: !name

en: Image title
da: Billedtitel

en: Images per page
da: Billeder pr. side

en: Image upload
da: Upload billede

en: Cancel All Uploads
da: Annuller alle uploads

en: Pending...
da: Afventer...

en: Uploading...
da: Uploader...

en: Locked
da: Låst

en: The selected file %name could not be uploaded.
da: Den valgte fil %name kan ikke uploades.

en: Image file
da: Billedfil

en: « Back
da: « Tilbage

en: Send confirmation
da: Send bekræftelse

en: Click here to start upload
da: Klik her for at betynde at uploade

en: No image
da: Intet billede

en: Select All
da: Markér alle

en: Move to the album
da: Flyt til albummet

en: Please copy the above code.
da: Kopier venligst den ovenstående kode.

en: uploaded success.
da: upload lykkedes.

en:  files queued
da:  filer sat i kø

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
da: Filen %file kan ikke gemmes, fordi den overskrider %maxsize, som er den maksimale tilladte størrelse for overførte filer.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
da: Filen %file kan ikke gemmes, fordi overførslen ikke blev fuldført.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
da: Filen %file kan ikke gemmes. En ukendt fejl opstod.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
da: Filen er %filesize, som overskrider den maksimale filstørrelse på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
da: Filen er på %filesize, som overskrider din kvote på %quota.

en: Has Image
da: Har billede

en: View more
da: Vis mere

en: Do not cache
da: Skal ikke caches

en: Visits: !count
da: Besøg: !count

en: Comments: !count
da: Kommentarer: !count

en: Album settings
da: Albumindstillinger

en: @name's images
da: @names billeder

en: Image does not exist
da: Billedet findes ikke

en: All the shared images
da: Alle delte billeder

en: Click to edit
da: Klik for at redigere

en: Operation failed.
da: Handlingen mislykkedes

en: Being updated...
da: Bliver opdateret...

en: User do not have permission to update the node
da: Brugeren har ikke tilladelse til at opdatere indholdselementet

en: Wrong file type
da: Forkert filtype

en: Album or user is not correct
da: Album eller bruger er ikke korrekt

en: Link to image page
da: Henvis til billedside

en: Image style
da: Billedformat

en: Privacy settings
da: Indstillinger for privatliv
