Album Photos (7.x-3.0-rc3) - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: photos
nn: bilete

en: Home
nn: Heim

en: Images
nn: Bilete

en: Image size
nn: Biletstørrelse

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Quantity
nn: Mengd

en: Edit
nn: Rediger

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Back
nn: Attende

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Upload
nn: Last opp

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Basic settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

en: Do not display
nn: Ikkje vis

en: Date - newest first
nn: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
nn: Dato - eldste først

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å skrive kommentar

en: The selected file %name could not be uploaded.
nn: Den valde fila %name kunne ikkje lastast opp.

en: No image
nn: Ingen bilder

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di den er større enn %maxsize, den største tilletne filstorleiken.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di opplastinga ikkje vart fullført.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast. Ein ukjend feil oppstod.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
nn: Fila er %filesize stor, dette er meir enn maksimalgrensa på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
nn: Fila er %filesize stor, og du har ikkje nok plass igjen i lagringsplassen din på %quota.
