phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: user
da: bruger

en: Create a new user account.
da: Opret en brugerkonto.

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Replies
da: Svar

en: Cancel
da: Annullér

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Include
da: Inkludér

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: User role
da: Brugerrolle

en: 1 day
da: 1 dag

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Session closed for %name.
da: Session lukket for %name.

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Forum statistics
da: Forumstatistik

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Topic
da: Emne

en: Create new account
da: Opret konto

en: 1 comment | @count comments
da[0]: 1 kommentar
da[1]: @count kommentarer

en: Space
da: Mellemrum

en: Personal messages
da: Personlige beskeder

en: New forum topics
da: Nye emner

en: 7 days
da: 7 dage

en: Language negotiation
da: Sprogforhandling

en: Add comment link
da: Tilføj kommentar-link

en: 14 days
da: 14 dage
