phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Create a new user account.
ja: ユーザーアカウントの作成

en: Request new password via e-mail.
ja: パスワード再発行のメールをリクエスト

en: Replies
ja: 返信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Test
ja: テスト

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Include
ja: 含む

en: Exclude
ja: 除外

en: Last post
ja: 最終投稿

en: User role
ja: 役割

en: 1 day
ja: 1日

en: Forum
ja: フォーラム

en: Session closed for %name.
ja: %name さんのセッションが終了しました。

en: Male
ja: 男性

en: Female
ja: 女性

en: Request new password
ja: パスワードの再発行

en: Topic
ja: トピック

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: 1 comment | @count comments
ja[0]: コメント数 @count
ja[1]: コメント数 @count

en: Passed
ja: パスされた

en: Space
ja: スペース

en: New forum topics
ja: 新しいフォーラムトピック

en: Language negotiation
ja: 言語ネゴシエーション

en: Add comment link
ja: コメント追加リンク
