phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Create a new user account.
fa: ایجاد حساب جدید

en: Replies
fa: پاسخ‌ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Include
fa: پیوست

en: Exclude
fa: استثنا

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: User role
fa: نقش کاربر

en: Forum
fa: انجمن

en: Session closed for %name.
fa: نشست برای %name بسته شد.

en: Topic
fa: موضوع

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Space
fa: فاصله

en: New forum topics
fa: موضوعات جدید انجمن

en: Add comment link
fa: واصلی افزودن نظر
