phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: user
th: ผู้ใช้

en: Create a new user account.
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: Request new password via e-mail.
th: ขอรหัสผ่านใหม่ผ่านอีเมล

en: Replies
th: ตอบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Save
th: บันทึก

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Session closed for %name.
th: เซสชั่นปิดสำหรับ %name.

en: Request new password
th: ลืมรหัสผ่าน

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: Create new account
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: 1 comment | @count comments
th[0]: 1 ความคิดเห็น
th[1]: @count ความคิดเห็น

en: Passed
th: ผ่าน

en: Space
th: ช่องว่าง

en: New forum topics
th: กระทู้ใหม่

en: Read
th: อ่าน

en: Language negotiation
th: การเลือกภาษา

en: Add comment link
th: เพิ่มความคิดเห็น
