phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Create a new user account.
tr: Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur.

en: Request new password via e-mail.
tr: E-posta üzerinden yeni parola iste.

en: Replies
tr: Yanıtlar

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Teaser
tr: Özet

en: Include
tr: Dahil et

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Last post
tr: Son gönderi

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: 1 day
tr: @count gün

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Session closed for %name.
tr: %name oturumu kapatıldı.

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Bayan

en: Forum statistics
tr: Forum istatistikleri

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Topic
tr: Konu

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: 1 month
tr: 1 ay
    @count ay

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Passed
tr: Geçti

en: Space
tr: Boşluk

en: New forum topics
tr: Yeni forum konuları

en: Language negotiation
tr: Dil belirleme

en: Add comment link
tr: Yorum bağlantısı ekle
