phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: user
it: utente

en: Create a new user account.
it: Crea un nuovo profilo utente.

en: Request new password via e-mail.
it: Richiedi una nuova password tramite e-mail.

en: Replies
it: Risposte

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Teaser
it: Anteprima

en: Include
it: Includi

en: Exclude
it: Escludi

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: User role
it: Ruolo utente

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Topic
it: Argomento

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Passed
it: Passato

en: Space
it: Spazio

en: New forum topics
it: Nuovi argomenti del forum

en: Language negotiation
it: Scelta automatica della lingua

en: Add comment link
it: Link Aggiungi commento
