phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: user
pt: usuário

en: Create a new user account.
pt: Criar uma nova conta de usuário.

en: Request new password via e-mail.
pt: Solicitar uma nova senha por e-mail.

en: Replies
pt: Respostas

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Teste

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Summary
pt: Resumo

en: Teaser
pt: Chamada

en: Include
pt: Incluir

en: Exclude
pt: Excluir

en: Last post
pt: Último post

en: User role
pt: Papel do usuário

en: 1 day
pt: 1 dia

en: 3 months
pt: 3 meses

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Forum
pt: Fórum

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Session closed for %name.
pt: Sessão encerrada para %name.

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Request new password
pt: Recuperar senha

en: Topic
pt: Tópico

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Passed
pt: Aprovado(a)

en: Space
pt: Espaço

en: New forum topics
pt: Novos tópicos no fórum

en: Read
pt: Lida

en: Language negotiation
pt: Negociação do idioma

en: Add comment link
pt: Link de adicionar comentário
