phpBB Forum Integration (7.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Create a new user account.
nl: Nieuwe gebruikersaccount aanmaken.

en: Request new password via e-mail.
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen via e-mail.

en: Replies
nl: Antwoorden

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Include
nl: Insluiten

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Last post
nl: Laatste bericht

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: 1 day
nl: 1 dag

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Session closed for %name.
nl: Sessie gesloten voor %name.

en: Male
nl: Man

en: Female
nl: Vrouw

en: New forum posts
nl: Nieuwe forumberichten

en: Forum statistics
nl: Forum statistieken

en: Request new password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: 1 month
nl: 1 maand

en: 1 comment | @count comments
nl[0]: 1 reactie
nl[1]: @count reacties

en: Passed
nl: Geslaagd

en: Space
nl: Spatie

en: Auto
nl: Automatisch

en: Personal messages
nl: Privéberichten

en: New forum topics
nl: Nieuwe forumonderwerpen

en: Read
nl: Gelezen

en: Language negotiation
nl: Taalkeuze

en: Add comment link
nl: Reactielink toevoegen
