PHPIDS (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Filter
it: Filtra

en: Advanced
it: Avanzate

en: Security
it: Sicurezza

en: Not installed
it: Non installato

en: Installed
it: Installato

en: %email is not a valid e-mail address.
it: %email non è un indirizzo di posta elettronica valido.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
it: %emails non sono indirizzi di posta elettronica validi.

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento
