PHPMailer (7.x-3.1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Disabled
ja: 無効

en: No
ja: いいえ

en: Password
ja: パスワード

en: Preview
ja: プレビュー

en: Mail
ja: メール

en: Recipient
ja: 受信者

en: Missing
ja: 喪失

en: SMTP port
ja: SMTP ポート

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
ja: SMTPサーバーが認証に対応していない場合は空白にします。

en: Advanced SMTP settings
ja: 拡張 SMTP 設定

en: Primary SMTP server
ja: プライマリーSMTP サーバー

en: Backup SMTP server
ja: バックアップ（セカンダリー） SMTP サーバー

en: Use PHPMailer to send e-mails
ja: メールの送信にPHPMailerを使用する。

en: The host name or IP address of your primary SMTP server.  Use !gmail-smtp for Google Mail.
ja: プライマリーSMTPサーバーのホスト名かIPを指定してください。Google Mailの場合は !gmail-smtp となります。

en: The standard SMTP port is 25, for Google Mail use 465.
ja: 標準では25、 Google Mail では465になります。

en: Use secure protocol
ja: セキュアなプロトコルの利用。

en: For Google Mail, enter your username including "@gmail.com".
ja: Google Mail の場合は "@gmail.com"にユーザー名を含めてください。
