PHP Plugin Manager (7.x-1.0-unstable1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: default
fr: défaut

en: Name
fr: Nom

en: remove
fr: retirer

en: Path
fr: Chemin

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: configure
fr: configurer

en: Example
fr: Exemple

en: here
fr: ici

en: Exists
fr: Présent

en: Definition
fr: Définition

en: Parameters
fr: Paramètres

en: Add file
fr: Ajouter un fichier

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
fr: Êtes-vous certains de vouloir réinitialiser l'élément de menu %item à ses valeurs par défaut ?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
fr: Toutes les personnalisations seront perdues. Cette action est irréversible.

en: Not present
fr: Absent

en: (required)
fr: (requis)

en: Administration pages
fr: Pages d'administration

en: this
fr: ceci
