PHP Plugin Manager (7.x-1.0-unstable1) - en to mr translation catalogue (20 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: default
mr: मुलभूत

en: Name
mr: नाव

en: remove
mr: मिटवा

en: Path
mr: रस्ता

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Versions
mr: आवृत्ती

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Example
mr: उदाहरण

en: here
mr: येथे

en: Exists
mr: अस्तित्वात

en: Administration pages
mr: प्रशासकीय पाने
