PHP Plugin Manager (7.x-1.0-unstable1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Version
tr: Sürüm

en: Reset
tr: Sıfırla

en: default
tr: öntanımlı

en: Name
tr: İsim

en: remove
tr: sil

en: Path
tr: Yol

en: Filename
tr: Dosya adı

en: configure
tr: yapılandır

en: Code
tr: Kod

en: Example
tr: Örnek

en: here
tr: buraya

en: Exists
tr: Mevcuttur

en: Definition
tr: Tanım

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
tr: %item öğesini öntanımlı değerlerine döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
tr: Tüm kişiselleştirmeler kaybedilecek. Bu işlem geri alınamaz.

en: Not present
tr: Yok

en: Administration pages
tr: Yönetim sayfaları
