PHP Plugin Manager (7.x-1.0-unstable3) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Version
hi: संस्करण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: default
hi: तयशुदा

en: Name
hi: नाम

en: Path
hi: मार्ग

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Code
hi: कोड

en: Example
hi: उदाहरण

en: Exists
hi: मौजूद

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप कस्टम मेनू %title को रीसेट करना चाहते हैं?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hi: कोई भी किया गया अनुकूलन खो जाएगा । इस क्रिया को पूर्ववत/वापस  नहीं किया जा सकता।

en: Administration pages
hi: प्रशासन पृष्ठ
