PHP Plugin Manager (7.x-1.0-unstable3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Version
id: Versi

en: default
id: standar

en: Name
id: Nama

en: remove
id: buang

en: Path
id: Jalur

en: Filename
id: Nama berkas

en: configure
id: konfigurasi

en: Code
id: Kode

en: Example
id: Contoh

en: here
id: di sini

en: Exists
id: Tersedia

en: Definition
id: Definisi

en: Add file
id: Tambahkan berkas

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
id: Anda yakin ingin mengembalikan pokok menu %item ke nilai awalnya?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
id: Setiap penyesuaian akan hilang. Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Not present
id: Tidak tersedia

en: Administration pages
id: Halaman administrasi
