PHP Plugin Manager (7.x-1.0-unstable3) - en to ml translation catalogue (16 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Version
ml: പതിപ്പ്

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: default
ml: സ്വതവേ

en: Name
ml: പേര്

en: Path
ml: വഴി

en: Filename
ml: ഫയലിന്റെ പേര്

en: PHP
ml: പി.എച്ഛ്.പി

en: configure
ml: ക്രമീകരണം

en: Code
ml: കോഡ്

en: Administration pages
ml: കാര്യനിര്‍വാഹക താള്‍
