PHP Plugin Manager (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: Name
it: Nome

en: remove
it: rimuovi

en: Path
it: Percorso

en: Filename
it: Nome file

en: Versions
it: Versioni

en: configure
it: configura

en: Code
it: Codice

en: Example
it: Esempio

en: here
it: qui

en: Exists
it: Esiste

en: Definition
it: Definizione

en: Parameters
it: Parametri

en: Add file
it: Aggiungi file

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la voce %item ai suoi valori predefiniti?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
it: Qualsiasi personalizzazione andrà perduta. L'operazione non è reversibile.

en: Not present
it: Non presente

en: Administration pages
it: Pagine di amministrazione
