PHP Plugin Manager (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Version
pt: Versão

en: Reset
pt: Reiniciar

en: default
pt: predefinido

en: Name
pt: Nome

en: remove
pt: remover

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Versions
pt: Versões

en: configure
pt: configurar

en: Code
pt: Código

en: Example
pt: Exemplo

en: here
pt: aqui

en: Exists
pt: Existe

en: Definition
pt: Definição

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: Add file
pt: Adicionar ficheiro

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
pt: Tem a certeza que pretende reiniciar o item %item para o seu valor predefinido?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
pt: Quaisquer personalizações serão perdidas. Esta ação não pode ser revertida.

en: Not present
pt: Não presente

en: Administration pages
pt: Páginas de administração

en: this
pt: esta
