PHP Plugin Manager (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (15 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Version
te: సంచిక

en: default
te: అప్రమేయం

en: Name
te: పేరు

en: Code
te: కోడ్

en: here
te: ఇక్కడ

en: Definition
te: నిర్వచనం

en: Parameters
te: పరామితులు

en: (optional)
te: (ఐచ్చికం)

en: Administration pages
te: పరిపాలన పేజీలు
