Extended Tools for PHP Execute (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: History
hi: इतिहास

en: Created
hi: निर्मित

en: Changed
hi: बदल गया
