Physical Fields (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Weight
de: Gewichtung

en: Length
de: Länge

en: Fields
de: Felder

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Pounds
de: Pfund

en: Grams
de: Gramm

en: Kilograms
de: Kilogramm

en: Ounces
de: Unzen

en: Inches
de: Zoll

en: Feet
de: Fuß

en: Centimeters
de: Zentimeter

en: Millimeters
de: Millimeter

en: Unit of measurement
de: Maßeinheit

en: Physical weight
de: physikalisches Gewicht des Artikels

en: Meters
de: Meter

en: lb
de: lb.

en: oz
de: OZ

en: ft
de: Fuß
