Physical Fields (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: Length
fr: Longueur

en: Fields
fr: Champs

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: in
fr: dans

en: Pounds
fr: Livres

en: Grams
fr: Grammes

en: Kilograms
fr: Kilogrammes

en: Ounces
fr: Onces

en: Inches
fr: Pouces

en: Feet
fr: Pieds

en: Centimeters
fr: Centimètres

en: Millimeters
fr: Millimètres

en: Unit of measurement
fr: Unité de mesure

en: Physical weight
fr: Poids physique

en: Meters
fr: Mètres
