Physical Fields (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Weight
it: Peso

en: Length
it: Lunghezza

en: Fields
it: Campi

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Pounds
it: Libbre

en: Grams
it: Grammi

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Ounces
it: Once

en: Inches
it: Pollici

en: Feet
it: Piede

en: Centimeters
it: Centimetri

en: Millimeters
it: Millimetri

en: Unit of measurement
it: Unità di misura

en: Meters
it: Metri
