Physical Fields (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Weight
oc: Pes

en: Length
oc: Longor

en: Fields
oc: Camps

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: in
oc: dins

en: Pounds
oc: Liuras

en: Grams
oc: Gramas

en: Kilograms
oc: Quilogramas

en: Ounces
oc: Liuras

en: Inches
oc: Poces

en: Feet
oc: Pès
