Physical Fields (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Weight
uk: Вага

en: Length
uk: Довжина

en: Fields
uk: Поля

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: g
uk: г

en: in
uk: в

en: Pounds
uk: Фунти

en: Grams
uk: Грами

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Ounces
uk: Унції

en: Inches
uk: Дюйми

en: Feet
uk: Фути

en: Centimeters
uk: Сантиметри

en: Millimeters
uk: Міліметри

en: Unit of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: Physical weight
uk: Фізична вага

en: Meters
uk: Метри

en: kg
uk: кг

en: mm
uk: мм

en: ft
uk: фт
