Physical Fields (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Weight
ca: Pes

en: Length
ca: Llargada

en: Fields
ca: Camps

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: in
ca: a

en: Pounds
ca: Lliures

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Ounces
ca: Unces

en: Inches
ca: Polzades

en: Feet
ca: Peus

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Unit of measurement
ca: Unitat de mesura
