Physical Fields (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Weight
he: משקל

en: Length
he: אורך

en: Fields
he: שדות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: in
he: ב

en: Grams
he: גרם

en: Kilograms
he: ק"ג

en: Inches
he: אינצ'ים

en: Feet
he: רגל

en: Centimeters
he: ס"מ

en: Millimeters
he: מ"מ

en: Unit of measurement
he: יחידת מדידה
