Physical Fields (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Weight
ja: ウェイト

en: Length
ja: 長さ

en: Fields
ja: フィールド

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Pounds
ja: ポンド

en: Grams
ja: グラム

en: Kilograms
ja: キログラム

en: Ounces
ja: オンス

en: Inches
ja: インチ

en: Feet
ja: フィート

en: Centimeters
ja: センチメートル

en: Millimeters
ja: ミリメートル

en: Unit of measurement
ja: 単位
