Physical Fields (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Weight
ru: Вес

en: Length
ru: Длина

en: Fields
ru: Поля

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: g
ru: г

en: in
ru: в

en: Pounds
ru: Фунты

en: Grams
ru: Граммы

en: Kilograms
ru: Килограммы

en: Ounces
ru: Унции

en: Inches
ru: Дюймы

en: Feet
ru: Футы

en: Centimeters
ru: Сантиметры

en: Millimeters
ru: Миллиметры

en: Unit of measurement
ru: Единица измерения

en: Physical weight
ru: Физический вес

en: Meters
ru: Метр

en: lb
ru: фунт

en: oz
ru: унция

en: kg
ru: кг

en: mm
ru: мм

en: This field stores the a physical weight amount and unit of measure.
ru: В этом поле хранится значение физического веса и единица измерения.

en: Physical dimensions
ru: Физические размеры

en: This field stores a set of physical dimensions and unit of measure.
ru: В этом поле хранится набор физических размеров и единицы измерения.

en: ft
ru: фут

en: cm
ru: см

en: m
ru: м

en: Physical Fields
ru: Физические поля
