Physical Fields (7.x-1.0) - en to sk translation catalogue (15 entries)

en: Weight
sk: Váha

en: Length
sk: Dĺžka

en: Fields
sk: Polia

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Pounds
sk: Libry

en: Grams
sk: Gramy

en: Kilograms
sk: Kilogramy

en: Ounces
sk: Uncie

en: Inches
sk: Palce

en: Feet
sk: Stopy

en: Centimeters
sk: Centimetre

en: Millimeters
sk: Milimetre

en: Unit of measurement
sk: Merná jednotka

en: Allow the user to select a different unit of measurement on forms.
sk: Umožniť používateľovi vybrať vo formulároch inú mernú jednotku.
