Picasa Slideshow Input Filter (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Usage
da: Brug

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Not set
da: Ikke angivet

en: To embed a slideshow, you need to use the following code snippet: <samp>[picasa_slideshow id=album_id]</samp>.
da: For at tilføje et slideshow, skal du bruge følgende kode: <samp>[picasa_slideshow id=album_id]</samp>.

en: User name has not been set
da: Brugernavnet er ikke udfyldt.

en: Picasaweb Default User
da: Picasaweb standardbruger

en: Default size for slideshow
da: Standardstørrelse for slideshowet

en: Use [picasa_slideshow id=xx user=yyy] where xx is you album id and yyy is an optional user id if different from default settings to %action.
da: Brug [picasa_slideshow id=xx user=yyy] hvor xx er dit album id og yyyy er et valgfrit bruger-ID, hvis det er forskelligt fra standardindstillingerne til %action.
