Sports Pickem (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Enable
fr: Activer

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: User
fr: Utilisateur

en: Send Email
fr: Envoyer un courriel

en: Send e-mail
fr: Envoyer le courriel

en: Re:
fr: Re :

en: Time zone
fr: Fuseau horaire

en: Week
fr: Semaine

en: W
fr: O

en: Send email reminders
fr: Envoyer des pense bête par courriel

en: Stats
fr: Statistiques

en: Weeks
fr: Semaines

en: City
fr: Ville

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Add user
fr: Ajouter un utilisateur

en: Add User
fr: Ajouter un Utilisateur

en: Team
fr: Equipe

en: League
fr: Compétition

en: Leagues
fr: Compétitions

en: Teams
fr: Equipes

en: Post new forum topic.
fr: Poster un nouveau sujet.

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: users
fr: utilisateurs

en: Timezone
fr: Fuseau horaire

en: weeks
fr: semaines

en: Locked
fr: Verrouillé

en: Logo options
fr: Options du logo

en: Choose
fr: Choisir

en: Format: %time
fr: Format : %time

en: Format: %time.
fr: Format : %time.

en: Games
fr: Matchs

en: export
fr: exporter

en: Forum ID
fr: Identifiant du forum

en: Add Team
fr: Ajouter une équipe

en: Edit Team
fr: Modifier l'équipe

en: Delete Team
fr: Supprimer l'équipe

en: Add Game
fr: Ajouter un match

en: Edit Game
fr: Modifier le match

en: Delete Game
fr: Supprimer le match

en: Add League
fr: Ajouter une compétition

en: Edit League
fr: Modifier la compétition

en: Delete League
fr: Supprimer la compétition

en: Pick
fr: Choisir

en: File name pattern
fr: Motif de nom de fichier
