Sports Pickem (7.x-1.8) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: User
nl: Gebruiker

en: Send Email
nl: E-mail versturen

en: Points
nl: Punten

en: User settings
nl: Gebruikersinstellingen

en: Send e-mail
nl: E-mail versturen

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Stats
nl: Statistieken

en: Weeks
nl: Weken

en: City
nl: Plaats

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Add User
nl: Gebruiker toevoegen

en: Messages
nl: Berichten

en: Team
nl: Ploeg

en: Leagues
nl: Competities

en: Teams
nl: Ploegen

en: Team ID
nl: Ploeg-ID

en: Post new forum topic.
nl: Een nieuw forumonderwerp indienen.

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: Send an e-mail message using the contact form below.
nl: Stuur een e-mail via het onderstaande contactformulier.

en: users
nl: gebruikers

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: weeks
nl: weken

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Logo options
nl: Logo-opties

en: Choose
nl: Maak een keuze

en: Format: %time.
nl: Formaat: %time.

en: Division
nl: Afdeling

en: export
nl: exporteer

en: Add Team
nl: Team

en: Pick
nl: Selecteer

en: File name pattern
nl: Bestandsnaampatroon
