Picture (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: File
ro: Fișier

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Picture
ro: Imagine

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: create
ro: creare

en: Automatic
ro: Automat

en: Sizes
ro: Dimensiuni

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Nothing
ro: Nimic

en: Fallback image style
ro: Stilul imaginii de rezervă

en: Breakpoint group
ro: Grup de puncte de întrerupere

en: Select an image style for this breakpoint.
ro: Selectați un stil de imagine pentru acest punct de întrerupere.

en: - empty image -
ro: - imagine goală -
