Picture (7.x-2.11) - en to hr translation catalogue (21 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: File
hr: Datoteka

en: None
hr: Nema

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Default
hr: Zadano

en: Picture
hr: Slika

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Original image
hr: Izvorna slika

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Automatic
hr: Automatski

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Uses
hr: Uporaba

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: Image style
hr: Stil slike

en: Link image to
hr: Poveži sliku s

en: Nothing
hr: Ništa
