Picture (7.x-2.12) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: File
ar: ملف

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Picture
ar: الصورة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Caption
ar: شرح

en: Sizes
ar: احجام

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Nothing
ar: لا شيء

en: Breakpoint group
ar: مجموعة نقاط التوقف
