Picture (7.x-2.12) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Picture
fa: تصویر

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Caption
fa: عنوان

en: Title text
fa: متن عنوان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Link image to
fa: تصویرا را پیوند بده

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Nothing
fa: هیچ
