Picture (7.x-2.12) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: File
ja: ファイル

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Picture
ja: 写真

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Caption
ja: キャプション

en: Automatic
ja: 自動

en: Title text
ja: タイトルテキスト

en: Sizes
ja: サイズ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Per page gallery
ja: ページ毎のギャラリー

en: Per post gallery
ja: 投稿毎のギャラリー

en: No gallery
ja: ギャラリー無し

en: Uses
ja: 機能

en: Image type
ja: 画像タイプ

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Import code
ja: コードをインポート

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Nothing
ja: なし

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Fallback image style
ja: 予備の画像スタイル

en: Fallback Image style: @style
ja: 予備の画像スタイル: @style

en: Automatic fallback
ja: 自動フォールバック

en: Breakpoint group
ja: ブレークポイントグループ

en: Select an image style for this breakpoint.
ja: このブレークポイントの画像スタイルを選択してください。
