Picture (7.x-2.12) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: File
pl: Plik

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Default
pl: Domyślny

en: Picture
pl: Obraz

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: create
pl: utwórz

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Caption
pl: Podpis

en: Content title
pl: Tytuł zawartości

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Title text
pl: Tekst tytułu

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Custom caption
pl: Własny podpis

en: About
pl: O stronie

en: Per page gallery
pl: Galeria zdjęć na stronie

en: Per post gallery
pl: Galeria zdjęć we wpisie

en: No gallery
pl: Brak galerii

en: Uses
pl: Używa

en: Image type
pl: Typ obrazka

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Import code
pl: Importuj kod

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Nothing
pl: Niczego

en: Gallery (image grouping)
pl: Galeria (grupowanie obrazów)

en: Fallback image style
pl: Awaryjny styl obrazu

en: Alt attribute
pl: Atrybut alt

en: Title attribute
pl: Atrybut title

en: Breakpoint group
pl: Grupa breakpoint

en: Select an image style for this breakpoint.
pl: Wybierz styl obrazu dla tego breakpointa.
