Picture (7.x-2.13) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: File
oc: Fichièr

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Default
oc: Per defaut

en: Picture
oc: Imatge

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Original image
oc: Imatge original

en: create
oc: crear

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Title text
oc: Tèxte del títol

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Import code
oc: Importar un code

en: Image styles
oc: Estils d'imatges

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Nothing
oc: Res
