Picture (7.x-2.5) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Content
da: Indhold

en: File
da: Fil

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Picture
da: Billede

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Original image
da: Originalt billede

en: create
da: opret

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Caption
da: Undertekst

en: Automatic
da: Automatisk

en: Title text
da: Titeltekst

en: Sizes
da: Størrelser

en: Machine name
da: Internt navn

en: Custom caption
da: Tilpasset billedtekst

en: About
da: Om

en: Per page gallery
da: Galleri pr. side

en: Per post gallery
da: Galleri pr. indlæg

en: No gallery
da: Intet galleri

en: Uses
da: Bruger

en: Your settings have been saved
da: Indstillingerne er gemt.

en: Alt text
da: Alternativ tekst

en: Import code
da: Importér kode

en: Image styles
da: Billedformater

en: Image style
da: Billedformat

en: Link image to
da: Link billede til

en: Nothing
da: Intet

en: Fallback image style
da: Standard billed-style

en: Administer Pictures
da: Administrér billeder

en: Fallback Image style: @style
da: Fallback image style: @style

en: Automatic fallback
da: Automatisk fallback

en: Breakpoint group
da: Breakpoint-gruppe

en: Select an image style for this breakpoint.
da: Vælg en billed-style til dette breakpoint.

en: Please select at least one mapping.
da: Vælg venligst mindst én mapping.

en: Clone of !label
da: Klon af !label

en: Picture mapping
da: Billed-mapping

en: Picture mapping: @picture_mapping
da: Billed-mapping: @picture_mapping

en: Select a responsive image mapping.
da: Vælg en responsiv billed-mapping.
