Picture (7.x-2.8) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Picture
id: Foto

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Original image
id: Gambar asli

en: create
id: buat

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Caption
id: Keterangan

en: Automatic
id: Otomatis

en: Title text
id: Judul teks

en: Sizes
id: Ukuran

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Fallback image style
id: Gaya gambar cadangan

en: Breakpoint group
id: Kelompok breakpoint

en: Select an image style for this breakpoint.
id: Pilih gaya gambar untuk breakpoint ini.
