Picture (7.x-2.8) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: File
sv: Fil

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Picture
sv: Bild

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Custom
sv: Anpassad

en: Original image
sv: Originalbild

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Caption
sv: Bildtext

en: Content title
sv: Titel för innehåll

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Title text
sv: Text för titel

en: Sizes
sv: Storlekar

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Custom caption
sv: Anpassad bildtext

en: About
sv: Om

en: Per page gallery
sv: Galleri per sida

en: Per post gallery
sv: Galleri per inlägg

en: No gallery
sv: Inget galleri

en: Uses
sv: Använder

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Image styles
sv: Bildstilar

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Colorbox settings
sv: Inställningar för Colorbox

en: Nothing
sv: Inget

en: Per field in post gallery
sv: Per fält i inlagt galleri

en: Per field in page gallery
sv: Per fält i sidgalleri

en: Gallery (image grouping)
sv: Galleri (grupperad på bild)

en: How Colorbox should group the image galleries.
sv: Hur Colorbox skall gruppera bildgallerierna.

en: Custom gallery
sv: Anpassat galleri

en: Fallback image style
sv: Bildstil i reserv

en: Custom (with tokens)
sv: Anpassad (med ersättningstecken)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
sv: För stöd av ersättningstecken måste modulen <a href="@token_url">Token</a> vara installerad.

en: Administer Pictures
sv: Administrera bilder

en: Fallback Image style: @style
sv: Bildstil i reserv: @style

en: Automatic fallback
sv: Automatisk reserv

en: A picture mapping associates an image style with each breakpoint defined by your theme.
sv: En bildmappning associerar en bildstil med varje brytpunkt som anges av ditt tema.

en: Breakpoint group
sv: Brytpunktsgrupp

en: Select an image style for this breakpoint.
sv: Välj en bildstil för denna brytpunkt.

en: Clone of !label
sv: Klon av !label

en: Picture mapping
sv: Bildmappning

en: Picture mapping: @picture_mapping
sv: Bildmappning: @picture_mapping

en: Replace img tags with markup that contains media width breakpoints. The appropriate image file size will be chosen.
sv: Ersätt img-taggar med uppmärkning som innehåller brytpunkter för mediebredd. Lämplig filstorleken för bild kommer att väljas.
