Picture (7.x-2.9) - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: File
cs: Soubor

en: None
cs: Žádné

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Default
cs: Výchozí

en: Picture
cs: Obrázek

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Custom
cs: Vlastní

en: Original image
cs: Původní obrázek

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Caption
cs: Popisek

en: Automatic
cs: Automatické

en: Title text
cs: Text názvu

en: Sizes
cs: Rozměry

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Nothing
cs: Nic

en: Gallery (image grouping)
cs: Galerie (seskupení obrázků)

en: How Colorbox should group the image galleries.
cs: Jak by měl Colorbox seskupovat obrázkové galerie.

en: Custom gallery
cs: Vlastní galerie

en: Breakpoint group
cs: Skupina breakpointů
