Picture (7.x-2.9) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: File
hi: फ़ाइल

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Picture
hi: चित्र

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

en: Breakpoint group
hi: ब्रेकप्वाइंट समूह
